O nas ...
Centralne Stowarzyszenie Obrony Praw Ojca i Dziecka "CSOPOiD" zwane Stowarzyszeniem, działa na podstawie przepisów prawa oraz postanowień Statutu i posiada osobowość prawną.
ZAŚWIADCZENIE
o numerze identyfikacyjnym REGON
Zaświadcza się, że na podstawie złożonego wniosku, osoba prawna
o nazwie: Centralne Stowarzyszenie Obrony Praw Ojca i Dziecka
i siedzibie w: województwo MAZOWIECKIE
powiat: WOŁOMIN,
gmina/dzielnica: WOŁOMIN
otrzymała numer identyfikacyjny: REGON 015862112
STATUT
Stowarzyszenie zrzeszające w sposób dobrowolny swych członków, powołane zostaje w celu:
-
Ochrony interesu społecznego w zakresie dyskryminacji praw rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem praw ojców i dzieci.
-
Niesienie pomocy na rzecz członków zwyczajnych Stowarzyszenia, w zakresie dyskryminacji praw ojców i dzieci.
-
Dążenie do zrównania praw ojca i matki w celu osiągnięcia najwyżej pojętego dobra dziecka oraz zmian przyjętej obyczajowo interpretacji prawa, pomijającej rzeczywiste równouprawnienie ojców i mężów w rodzinie.
-
Wspieranie wymiaru sprawiedliwości w zakresie właściwego rozpoznania sporów rodzinnych w sprawach cywilnych i karnych.
-
Wyrażanie poglądów przed Sądem w formie ustnej i na piśmie , w celu propagowania rozwiązań możliwie najbardziej uczciwych, w ramach obowiązujących przepisów prawa.
-
Współpraca z Sądem w zakresie spraw dopuszczających przedstawiciela organizacji społecznej do udziału w postępowaniach sądowych oraz ochrona praw osób biorących udział w postępowaniach cywilnych i karnych.
-
Kształtowanie pozytywnego i prawidłowego wizerunku rodziny, w tym zmiany negatywnych wzorców społecznych i kulturowych, umiejscawiających ojca jako osobę drugoplanową w procesie wychowywania dzieci oraz podejmowanie działań w zakresie szeroko pojętej socjalizacji poprzez środki masowego przekazu, wydawnictwa i publikacje.
-
Wspieranie dzieci z najuboższych rodzin członków "CSOPOiD"
Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
-
Podejmowanie działań zmierzających do stosowania przez wymiar sprawiedliwości rzeczywistych narzędzi egzekwowania praw i obowiązków rodziców wobec dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem ograniczeń stojących w sprzeczności z interesami dziecka.
-
Propagowanie tolerancyjnych postaw w życiu rodzinnym, wspierających uwarunkowania prawidłowego rozwoju psychicznego dzieci, ze szczególnym naciskiem na uwzględnienie roli ojca w trudnych, konfliktowych sytuacjach rodzinnych.
-
Udzielanie porad koleżeńskich w ramach istniejących struktur organizacyjnych.
-
Propagowanie znajomości przepisów prawa w zakresie prawa rodzinnego, cywilnego i karnego.
-
Wskazanie odpowiedniej pomocy prawnej, psychologicznej i innej specjalistycznej.
-
Udział członków Stowarzyszenia w trakcie rozpraw sądowych w charakterze osób zaufania, osób wskazanych lub publiczności .
-
Czynny udział przedstawiciela Stowarzyszenia jako organizacji społecznej w sprawach cywilnych i karnych ze szczególnym uwzględnieniem spraw rodzinnych.
-
Wzajemną współpracę członków Stowarzyszenia w przypadkach utrudniania realizacji zasądzonych kontaktów ojców z dziećmi w sytuacji, gdy zamieszkują osobno.
-
Współpracę z innymi organizacjami przy realizacji celów ststutowych.