Cele Naszego Stowarzyszenia ...

Stowarzyszenie zrzeszające w sposób dobrowolny swych członków, powołane zostaje w celu:

  1. Wspierania wymiaru sprawiedliwości w zakresie właściwego rozpoznawania sporów rodzinnych w sprawach cywilnych i karnych członków naszego stowarzyszenia.
  2. Udzielania pomocy rodzinie.
  3. Instruowania członków stowarzyszenia w zakresie skutecznego domagania się przestrzegania procedur i swoich praw w sądzie, przygotowania do rozprawy uwzględniając ochronę interesu społecznego oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze szczególnym uwzględnieniem praw dzieci i rodziców.
  4. Przygotowania członków stowarzyszenia do samodzielnego reprezentowania swoich interesów przed Sądem, a także w przypadku ustalonego pełnomocnictwa instruowanie, jak egzekwować od pełnomocnika wykonywania jego pracy z należytą starannością.

Niesienie pomocy osobom dyskryminowanym w zakresie ich prawa i obowiązków do dzieci, szczególnie gdy dochodzi do rozbicia rodziny.

Sytuacja ojców i dzieci w Polsce:

Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy ogólnie mówi o równouprawnieniu ojca i matki do dzieci. Jest to prawo ogólne, martwe, nie stosowane w praktyce, jednostronnie interpretowane przez Sądy. Nie ma szczegółowych wytycznych do KRiO które polepszyłyby praktyczne prawa ojców w stosunku do swoich dzieci.

Obecnie jest natychmiastowa potrzeba, aby wprowadzić do Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego paragrafu, mówiącego o naprzemiennym sprawowaniu władzy nad dziećmi (np. po dwa tygodnie w miesiącu mieszkanie dzieci u matki i u ojca). Model taki stosowany jest standardowo w krajach skandynawskich.

Sądy orzekają w około 96.5 % przebywanie dziecka przy matkach. Przebywanie dziecka przy ojcu orzekają w około 3.5%. Pominięte w statystyce są rodziny patologiczne około 5%.

Wynikiem takiego orzecznictwa Sądowego, (przebywania dzieci przy matkach) jest ich gorszy start życiowy . Dzieci z takich rodzin, maja gorsze wyniki w nauce, częściej popadają w konflikt z prawem, częściej sięgają po narkotyki i inne uzależnienia.

To Sądy są odpowiedzialne za tak złą sytuację dzieci z rodzin rozbitych w Polsce. Zasądzanie wysokich alimentów ojcom nie pomaga dzieciom, lecz im szkodzi , psując więzi rodzinne z dziećmi i ich matkami.

Około 30% rodzin w Polsce jest rozbitych. W dużym stopniu do takiego stanu rzeczy przyczyniły się Sądy, które poprzez swoje orzecznictwo podżegają matki do wychowywania dzieci samotnie.